7.) legenda o upírech

8. ledna 2012 v 17:24 | Andy&Nika |  Jen kapku krve
Omlouvám se,jestli tam jsou nějaké chyby.Dělala jsem korekci,ale člověk sám po sobě chyby nevidí :).

Zase jsem zadržela dech.Minule jsem se málem neudržela a vyjela po něm,musím si dávat lepší pozor,zvlášť před ním.Otevřel mi dveře stejně jako předtím ten druhý kluk/muž. Nasedla jsem a on zavřel. Nasedl na místo řidiče a dal klíček do zapalování.,,Já nekoušu,nemusíš se mě tak stranit." Zasmál se.V duchu jsem si pomyslela. ´Ty možná ne, ale já ano.´ "Promiň to co se stalo, předtím, omlouvám se byla jsem...podrážděná."volila jsem slova.,,Dobrý,chápu tě,taky mám občas takový dny." Konečně nastartoval.
"Jak se těšíš dneska?Já jsem docela zvědavý, víš kolik filmů o upírech je, zajímalo by mě, jestli něco z toho vychází z pravdy."řekl zadumaně.,,No,já myslí,že,že je to všechno to,ehm,blbost.Ale bavíme to,poslouchat to." Snažila jsem se nenadechnout. "Jo to je taky fakt, ty se o to jinak nezajímáš?"zeptal se. "No na střední jsme měli kroužek, bavilo mě to, mám takové příběhy a legendy ráda, ale jinak nic velkého."usmála jsem se. ,,Uvidíme dneska,určitě to bude zajímavé." Zaparkoval před školou a oběhl auto,aby mi mohl otevřít dveře."Nemusíš mi otvírat, zvládnu to sama."polkla jsem, když byl zase tak blízko.,,Ale já chci." Usmál se.Zhluboka jsem se nadechla a pak jako bych se přestala ovládat.Cítila jsem svoje zuby,ale raději jsem se od něj doslova odmrštila dál."Měli by jsme jít, ať nepříjdeme pozdě."řekla jsem a kontrolovatelně rychlou chůzí šla do budovy. Slyšela jsem jeho povzdech. Byl tichý.Sedla jsem si na své místo a zase na chvíli zadržela dech.Musím se uklidnit,pak můžu jít na lov,ale teď ne. Včera jsem to asi podcenila. Tak se mi nechtělo jít po těch zvířatech, že jsem se na to vybodla, ale teď mě to spaluje víc, než předtím.Kdyby alespoň tak krásně nevoněli,nebo kdyby jim srdce netlouklo tak hlasitě.Nutilo mě to otáčet se okolo sebe,vrtět se. Za chvíli přišel učitel a my se s ním přivítali. Zase jsme seděli v kruhu, takže každý viděl na každého.,,Vzpomínáte si,o čem jsme měli dnes mluvit?" Začal."Měl jste nám povědět tu legendu o upírech."řekla dychtivě jedna dívka. Mám pocit, že Noah.,,Ach jistě." poodrbal se na bradě a koukl na mě.,,Chcete slyšet fakta a nebo zajímavé pověsti?" Zeptal se.Všichni odpověděli zajímavé pověsti,jen já ne.,,Fakta." Řekla jsem.Nepřekvapil mě jeho zkoumavý pohled.,,Tak fakta." Posadil se na svou židli.
,,První setkání s těmi tvory sajícími krev se datuje na druhou polovinu 14.století, kdy Evropu sužoval ničivý mor Černá smrt."
Všichni jsme se naklonili víc do kruhu,aby jsme toho víc slyšeli,já nemusela,ale je to lidské gesto. Tvory...takže já jsem tvor?
,,Naše zdroje sahají až ke starým babyloňanům,kteří věřili v nestvůru jménem Lila..Děs před upíry byl znovu a znovu podněcován, protože se nacházely prázdné hroby a mrtvoly, jež nebyly v rozkladu nebo jež měly dosud v žilách krev. Také církev pevně věřila v existenci upírů.Ale je spousta legend a všechny říkají něco jiného..."
Odpil si z čaje,který si jako vždy donesl s sebou.Všichni se do jeho vyprávění ponořili tak jako abvykle, ale já strnule seděla na místě a poslouchala.
,,Za upíry byly původně považované nadpřirozeně krásné ženy,které měly špičáky jemně protáhlé.Lidé se jich stranili,bylo to něco podobného,jako čarodějnice ze salemu."
Podíval se na mě.Nadpřirozeně krásná?To mi lichotí.Ale jen do jisté míry. Docela mě vyvedlo z míry, když jsem v peryférním vidění viděla, jak se na mne otočil i Nick, který seděl vedle. Nemá důkaz a já mu ho nedám.
,,Fakta o upírech jsou různá.Většinou se udává,že upíři vylézají jen v noci,protože jim sluneční světlo ubližuje.Nevrhají stín a nejsou vidět v zrcadle.Legendy praví, že lidí je považují za krvelačné stvůry.Lidé se dohadovali,jak upíra zabít,ale většina se shodla na dřevěném kolíku přesně do srdce,na svěcené vodě,česněku,nebo jako minimální ochrana křížkem na krku.Ovšem fakta praví,že jediný zbůsob,jak upíra zabít,je spálit ho.Upíři Nemohou mít děti,protože nestárnou a tím se jejich tělo nevyvýjí.
Jejich existence však nikdy nebyla dokázána."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama